Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Má se Čunek vrátit?

21.11.2007
Státní zástupce Arif Salichov zrušil i napodruhé trestní stíhání Jiřího Čunka. Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká přitom teprve před čtrnácti dny nařídila Salichovovi obnovení řízení, respektive znovuotevření celého případu. Jihlavský státní zástupce dostal úkolem předvolat a vyslechnout další svědky, zařídit nové znalecké posudky.
Kolik toho pan Salichov asi stihl? Kolik předvolal svědků a jaké znalecké posudky objednal? Nevíme. Ale vypadá to, že si postavil hlavu a rozhodl obratem stejně jako napoprvé: trestný čin se podle něj prostě nestal. Tečka. Proto je třeba žádat maximální informační otevřenost. Veřejnost má právo vědět, jakými novými podklady Salichov řízení doplnil.
Má teď vzít Topolánek Čunka zpátky do vlády? Jeden pohled říká: Ať si každá strana - tedy i lidovci - jmenuje na důležité posty, koho chce, voliči ji pak oznámkují. A o to přece v politické soutěži jde. Jenže ministr není jen politický hráč, ale především vysoký státní úředník. Proto by měl předseda vlády utnout úvahy o návratu Čunka již v zárodku. Stále je tu podezření, že pobíral sociální dávky a přitom načerno podnikal. Další důvody jsou podstatnější. Čunek je minimálně nezodpovědný nepořádník (ne-li chaot) a takový člověk nemá na postu vysokého státního úředníka co pohledávat. Čunek nemá na svou funkci vzdělání a kvalifikaci, neumí cizí jazyk a přitom má pečovat o bruselské fondy. A jeho výroky o »opálených« a »normálních« lidech jsou nepřijatelné, nekulturní a nedůstojné pro místopředsedu vlády členské země Evropské unie.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.