Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Proč se Kellner nevrátí

HN.IHNED.CZ  8. 8. 2007

Od poslanců a z ministerstva financí unikají informace o tom, že vláda by snad mohla uspět se zrušením daně z dividend. Ministr prý chce takto zařídit, aby nejbohatší Češi registrovali své podniky v tuzemsku a taktéž zde danili své zisky.

Daň z dividend je speciálně ošklivá, znamená dvojí zdanění zisků. Podvazuje rozvoj kapitálového trhu a deformuje rozhodování o investicích. Ani ve snu však neočekávejme, že se k nám z daňových rájů vrátí lidé jako Petr Kellner. Tam se podnikatelé registrují z mnoha důvodů: kromě daní jde o to, že nechtějí, aby jim bylo vidět do vlastnických karet a partnerských vazeb. "Kupují" si perfektní právní a finanční servis. Nizozemsko sice není typickým rájem, ale tamější registrace poskytuje solidní adresu. V neposlední řadě jde i o možnost lepší pozice v případných právních sporech.

Střešní firmy Kellnerova impéria jsou typickým privátním investičním fondem. A takové společnosti se tradičně registrují na různých ostrovech, i když původně pocházejí z podnikatelsky daleko přívětivějších zemí, než kdy bude Česká republika: od Británie po Spojené státy.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.