Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Rozsudky z Marsu

HN.IHNED.CZ  2. 3. 2007  

Česká justice byla až dosud známá především neuvěřitelnou pomalostí v oblasti obchodního práva. Proslavila se i tím, že zlodějny v řádu miliard - na rozdíl od "tuctových" krádeží - v podstatě netrestala: první "větší rybou" se až tento týden stal Josef Matoulek, který půjde sedět na osm let za podíl na vytunelování C.S. Fondů. Hořkost, že právo u nás neměří všem stejně, je v této společnosti všeobecně sdílená. V poslední době ale začíná česká justice předvádět plejádu skandálních rozsudků i ve věcech, které se týkají násilných trestných činů. Stačí pár příkladů z posledních dnů.

Josef Kodat - muž, který ubil k smrti družku (bil ji rákoskou čtyři hodiny tak, že měla pohmožděniny na 90 % těla) - dostal sedm let. Nikoli za vraždu, ale za zabití, žena si prý totiž výprask sama přála. Takhle se dnes může vymlouvat každý vrah: oběť si to žádala. Ve Spojených státech by takový sadista nepochybně dostal elektrické křeslo. A dále: opilý policista (známý z novinové fotografie s vyplazeným jazykem) zastřelil brokovnicí kolegu. Trest? Jeden rok vězení. Do třetice: řidič kamionu Lubomír Novotný, který na rovném, přehledném úseku překročil rychlost, smetl osm aut a zabil dva lidi, jde za mříže na čtyři a půl roku.

Jak s tím jde dohromady rozsudek, podle něhož má jít exministr Vladimír Mlynář do vězení na pět let za případ, ve kterém mu nebyl prokázán zlý úmysl, ve kterém ani nevznikla žádná škoda? Ať žije český právní stát.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.