Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Sajeme, pak plýtváme

HN.IHNED.CZ  10. 1. 2007
Podle ministra pro místní rozvoj Petra Gandaloviče je dnes jisté, že republika nepřijde o žádné peníze z evropských fondů, které musely být využity do konce roku 2006. Ještě na podzim byla prý situace vážná, kárala nás i Evropská komise, ale na základě systému krizového řízení, který nastavil Gandalovič, dopadlo všechno skvěle. V rámci záplavy špatných zpráv z české politiky konečně jedna dobrá: česká byrokracie - má-li nad sebou bič a schopného, přísného ministra - dokáže šlapat normálně.
Ministrovu oslavnou propagaci musíme zmírnit. Resort asi nebyl v takovém rozkladu ani v září, když ho přebíral a šířil katastrofické prognózy. Tak se to ale při střídání vlád dělá. Vždy se anoncuje, že úřad je v zoufalém stavu. Buď se to rychle zlepší - pak za to může nový ministr, a když ne - může za to ještě ten starý.
Vyčerpáme vše, co jsme získat chtěli. Otázka ale stojí, zda jsme také uměli chtít maximum. K tomu jsou totiž třeba dobré nápady, fantazie a kreativita. Takoví Irové jsou v tomto směru nedostižní.
Masivní příliv unijních peněz má také jednu negativní stránku: umožňuje politikům laxnost ve vztahu k reformám a populistické rozhazování na zbytečné sociální dávky. Nějaké ty peníze na čističky, střechy škol, silnice či opravy památek přijdou přece z unie, tak můžeme vesele utrácet na uplácení voličů nesmysly.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.