Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Televizní šaráda

HN.IHNED.CZ  11. 1. 2007
Jednání, které trojkoalice absolvovala s ČSSD ve snaze získat důvěru parlamentu pro svou vládu, bylo včera možné více než hodinu sledovat v přímém přenosu na ČT 24.
Pokud to ale lid obecný prohlédl jako šaškárnu, nemýlí se. Diskuse byla věcná, slušná, konkrétní. Nikdo neskákal nikomu do řeči. Žádné vztekání, žádné bouchání do stolu. I obracení očí v sloup a ironických úsměšků bylo minimum (leda že se Topolánek notnou chvíli věnoval hlavně mobilu a kamera ho lačně "přistihla"). Jenže to je právě ten vtip. Pokud se jedná doopravdy, vypadá to - a to všude na světě - jinak. Hádky, frustrace, gesta a emoce prostě k lámání chleba patří.
Paroubek si to vymyslel chytře. Přišel s tím on, přednesl de facto program ČSSD, vysvětlil postoje, dostal se do zpráv a reklamu má zdarma: za peníze koncesionářů. Znovu jsme měli zaznamenat, že se "proměnil", skončil s agresí. Trojkoalici nezbylo než na ten nápad s přenosem přistoupit. Je to přece Topolánkova vláda, kdo chce důvěru získat.
Jinak jsme se však nedozvěděli zhola nic nového. Pravdou je, že kdyby Topolánek o podporu či toleranci celé ČSSD opravdu stál, pokusil by se jednat předem a nestrkal by do programu naschvál rovnou daň jako červený hadr. Trojkoaliční projekt od počátku hledá odpadlíky či přeběhlíky. Tak to je a tečka. Není to hodnocení, nemá to znaménko.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.