Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Vydělte je třemi!

HN.IHNED.CZ  9. 2. 2007  

Je to náhoda, nebo není? Světová konference vědců pod hlavičkou OSN se usnesla, že je na 90 procent jisté, že za změnami klimatu je člověk. A týden na to se Evropská komise rozhodne požadovat dramatické snížení emisí CO2 u automobilů.

Zvláštní je, když účastníci konference říkají, že kdyby Čína nehlasovala proti, nebyl výsledek 90, ale více procent. Takhle se tedy dělá věda? Čína hlasuje proti USA či bůhvíkomu? Podivné je také, jak rychle Evropská komise reaguje. U seriózní instituce bychom asi čekali vážnější a detailnější rozbor závěrů než okamžitou dramatickou reakci na dramatické závěry jedné konference.

Druhá věc je, že emise kysličníku uhličitého mají možná vliv na globální oteplování, ale mezi desítkami škodlivin, které vylučuje automobil - od polétavého prachu po oxidy dusíku - jde zrovna o jedinou věc, která nemá na zdraví člověka žádný škodlivý vliv.

Vydělit dvěma nebo třemi je ale třeba i protestní hlasy z řad českého i německého automobilového průmyslu. Už profesor Parkinson věděl, že lobbista - aby něčeho dosáhl - musí vždy vyhrožovat rovnou nejméně krachem celého odvětví. Tak se dívejme i na hrozby odchodem na Východ či na ztráty ve výši 70 miliard korun ročně.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.