Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Začne vláda vládnout?

2.11.2007
Odchodem Jiřího Čunka z vlády to nekončí, ale začíná. Kabinet buď předvede, že dokáže vládnout, nebo se s takovou nadějí musíme rozloučit. V srpnu schválený batoh veřejným financím pouze ordinuje slabší antibiotika, napřesrok bude nemoc zpátky. Dvě klíčová ministerstva - školství a pro místní rozvoj - jsou bez hlavy a nefungují. Některá další hlavu mají, ale otázka je, k jakému užitku. Ministr Martin Říman vyhnal vzdělané odborníky z agentury CzechInvest...
Čunkův příběh je zoufalou ukázkou toho, jak se v této zemi generují elity. Je to příklad, jak nízké schopnosti stačí na vysoký post. Zástupcem premiéra a člověkem, který řídí distribuci desítek miliard korun z evropských fondů, se stane člověk, který neumí cizí jazyk. Muž, který vede rasistické řeči, zná Evropu z dovolené v Itálii a nedokáže posoudit, zda je politická korektnost škodlivá či prospěšná, protože vůbec neví, co to je.
Není to jen příběh lidovců, sociální demokraté by mohli o nezralosti jménem Gross vyprávět. A zelení jsou na tom stejně. Jak je možné, že ani za měsíc nedokážou najít seriózního kandidáta na ministra školství? Není to jen ostuda, nýbrž částečně i hazard s dětmi, které má úřad tak trochu na starosti.
Ale zpět k Čunkovi. Dobře, že je konečně pryč. Ale zůstává tu ostudná pachuť. Jak je možné, že zase unikají z policie informace? Jak dlouho věděl Topolánek, že se Čunkův skandál vrátí? A nakonec Renáta Vesecká a její typicky české hrdinství: Počkat si, až někdo padne, a teprve pak si do mrtvoly kopnout.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.