Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Zelený lesník

HN.IHNED.CZ  5. 1. 2007  

Je zábavné, že senátora Karla Schwarzenberga navrhla na funkci ministra zahraničí právě Strana zelených. Jenom se tak potvrzuje, že tato partaj má se svými západními kolegy společného opravdu jen málo. Vždyť pro lídry německých zelených, kteří se zrodili z levicové revoluční mládeže 60. let, by byl (alespoň v takových 70. letech) konzervativní aristokrat a katolík málem "třídní nepřítel".
Jenže se Schwarzenbergovým konzervatismem to tak jednoduché není. Se zelenými ho spojuje například zájem o lidská práva, byl v 80. letech předsedou Mezinárodního helsinského výboru.
Už před revolucí se dobře znal s europoslancem za německé zelené Milanem Horáčkem. A co se bývalých českých disidentů týče, chová Schwarzenberg tradičně vřelou náklonnost nejen k těm takzvaně prominentním elitám v kravatách, ale také - a možná především - k věčným outsiderům a hospodským snivcům z undergroundu.
Pokud má Schwarzenberg vztah k zeleným také jako "lesník" (les je přece zelený) je to jen dobře, i když je to úsměvné. Vždyť většina dnešních lesníků reprezentuje spíše těžební průmysl, tedy dalšího nepřítele "tradičních zelených".

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.