Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

Čtyři volební střípky

13.2.2008
Většina průběžných zpráv nahrává zvolení Václava Klause. K tomu, aby v táboře současného prezidenta začali otevírat šampaňské, je však ještě daleko.
Jednak tu je nominace Jany Bobošíkové za KSČM. Možná se komunisté rozhodli umožnit zvolení Klause pokusem o žert. Stejně tak je ale možné, že si to ještě rozmyslí. Za druhé zde máme usnesení lidoveckých zákonodárců, kteří podporují tajnou volbu. Jenže se jedná pouze o nezávazné doporučení. Poměry mezi »švejnarovci« a »klausovci« se mezi lidoveckými voliteli nijak nemění. Strategie Klausova tábora - líčit minulou volbu jako »odpudivou frašku« - nicméně zatím zabírá.
Zákulisní pikle (především pak fakt, že byl kolegy z klubu fotografován) rozčílily poslance Evžena Snítilého, který se minule jako jediný z ČSSD zdržel hlasování. Ve čtvrtek prý učiní nějaké oznámení. Vystoupení z klubu? Rezignace na mandát? Pokud se »klausovci« radují z dalšího přeběhlíka, musí počkat.
Na druhé straně je ale nervózní ODS. Ministr vnitra Ivan Langer odmítl vysvětlit svůj výstup, kdy Martinu Bursíkovi cosi vykládal o tom, »kolik lidí půjde bručet«. Prý je skandální, že ho při tom televize nahrála. Nikoli - jsme rádi, že jsme to slyšeli.
A konečně premiér ohlásil, že už nechal vypátrat, kdo vynesl videonahrávku ze schůzky kancléře Jiří Weigla s lobbistou Miroslavem Šloufem (posloužila jako důvod pro veřejnou volbu). Jenže zatím žádné důkazy nepředložil. A mimochodem, pokud Šloufa sledovaly tajné služby, dělaly dobře svou práci. Jeho jméno souvisí s kdejakým průšvihem od H-Systému po ruský dluh.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.