Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

Kulínský ve sklepě

29. 4. 2008

Po sérii podivných pedofilních skandálů se dostali v 90. letech Belgičané do hospodských řečí. Pro českého vtipálka jsou národem pedofilů. Z jazykového pohledu najdeme sice v Belgii národy dva a není jisté, který z nich má k pedofilii větší sklon: Vlámové, nebo Valoni? Dekadent by pravil, že Valoni, protože mluví francouzsky.

Události minulého víkendu jsou ještě výmluvnější. Rakušané zase zavírají ženy a děti do sklepů, tam je krmí, mučí a znásilňují. Sousedi nic nevidí. Asi by bylo na místě vyhlásit celonárodní program kontroly sklepů, policie na to není třeba, postačí vzájemná sousedská kontrolní výpomoc. Kdoví co z těch sklepů ještě vypadne?

Kde se sadistická vášeň pro temný sklep ve "východní říši" bere? Je tu legenda o Kasperu Hauserovi, to byl ale Němec. V tom je německá i bavorská povaha stejná. Navenek upjatý maloměšťák, pod pokličkou kypí zrůdné síly.

Zlatý Čech: vyklidněný obhroublý vepřík navenek i uvnitř. Žádné temné překvapení neskrývá, jen perličky na dně - případně. Není to krásné? Ale pozor! Kdo ví, co se skrývá v českých sklepích?

Je to jako s korupcí. Nejvíc jí je tam, kde nevyšel nikdy najevo jediný případ. Možná ale sklepy nepotřebujeme. Český problém spočívá v tom, že okázale tolerujeme leccos.

Vyústění případu Kulínský je toho důkazem. Osahávání nezletilých, to je u nás takový folklor.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.