Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

Stravenkistán

19.3.2008
Místo handrkování se o daňové podpoře stravenek by parlament udělal lépe, kdyby zrušil peníze a výplaty. Místo zrušení stravenek zrušení všeho ostatního. Jsou přece oblíbené, lidé je chtějí... O oblíbenosti peněz se naopak v této zemi v poslední době okázale mlčí, jako by je nikdo neměl rád. Takže zrušme peníze.
Stravenky jsou hezké, azurové či nazelenalé, mají roztomilé barevné prvky a každý rok od 1. ledna jsou i trochu jiné. Ten pěkný stříbřitý proužek! Stravenky se i hezky jmenují. GastroturSodexHOPass. Sodex koHO? Je to mongolsky, albánsky či estonsky?
Celý nový systém lze domyslet. ČNB se přejmenuje na centrální stravenkovou banku, guvernér i bankovní rada mohou zůstat zachováni. Bankéři budou měřit stravenkovou zásobu. Nebude třeba diskutovat o přijímání eura a podobných hloupostech. Bydlení bude zdarma, lidé budou ke stravenkám fasovat galoše, tepláky a naftu. Společnost nebude nivelizována, hierarchie budiž zachována. Již dnes si lze všimnout (po pečlivém studiu novinových grafik) že kolegové v Lidových novinách mají stravenky za 70 Kč, v deníku E15 za 65 a jen my v HN máme stravenky za 80.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.