Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

Takhle prosím ne

4.2.2008
Premiér Mirek Topolánek řekl včera v televizi věci, které se nedají přejít mlčením. Když bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek šíří na svém blogu bludy o tom, že české občanství Jana Švejnara je právně neplatné, můžeme se tomu usmát. Macek není předseda vlády. Jenže Topolánek jako státní činitel ještě přitvrdil. Napadl Švejnara a řekl, že v jeho kampani je »korupční potenciál«. Dále premiér řekl: »tam to prokorupční prostředí určitě existuje, je to na bázi pořád nedokončeného případu ČSOB. Ta kampaň určitě nestála 500 000 korun. Možná eur.«
Od předsedy vlády civilizovaného státu se očekává, že nebude pouštět do světa bludy a nesmysly. Pokud má informace o korupci a trestném činu, má podat trestní oznámení. To ale Topolánek neučinil a ani to nemá v plánu.
Švejnarovu kampaň financují strany, které ho kandidují, a moc to nestojí. Zemi nezasypaly ani billboardy, ani televizní spoty. Pár výjezdů do krajů skutečně na mnoho nepřijde. Média vítají souboj a jsou po něm lačná, a protože už je Švejnar »celebrita«, jeho kniha se s přehledem prodá. Premiérovy výroky nejenom zhoršují politickou kulturu v zemi, ale ve finále se mohou obrátit proti ODS, protože veřejnost se může začít zajímat o to, proč tato vláda dosud nezveřejnila smlouvu s Nomurou, nebo o to, jestli »korupční potenciál« nesouvisí třeba s pány Melčákem a Pohankou.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.