Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

To bude legrace

28. 5. 2008

Příští tři předsednické státy Evropské unie, tedy Francie, Česká republika a Švédsko, budou mít kromě svých vlastních témat také tři společné priority. Bude to energetika, energetická bezpečnost a klima. Dvě jsou jasné - ale ta třetí?

Diskuse na téma energetika a energetická bezpečnost budou evidentně obohacující a prospěšné. Švédové jako všichni Skandinávci kladou důraz na investice do úspor a mohou v tom svět učit, Francouzi zase generují 80 % energie z jaderných zdrojů. Bude skvělé, když Francouzům polopaticky vysvětlíme, proč z důvodů energetické bezpečnosti omezit ruský vliv. Oni nás budou přesvědčovat, proč je klíčová stabilita Alžíru.

Ale klima? To je snad vtip. Dovede si někdo představit, že Václav Klaus - i kdyby to bylo z čestného křesla - bude řídit jednání unie o klimatu či poté podepisovat protokoly? Na Hradě teď určitě kroutí hlavou: Není to provokace? Tu unii nám byl čert dlužen. Chce snad Topolánkova vláda způsobit prezidentovi mozkovou mrtvici?

Hozenou rukavici by mohli na Hradě zvednout. Teprve pod naším vedením Evropa konečně pochopí, že globální oteplování je výmysl levicových intelektuálů, katastrofiků a kolektivistů. Ujít si nechat takovou šanci by byl vážně hřích. Může si snad kozel dovolit zmeškat příležitost stát se evropským zahradníkem?

Poslední komentáře
08.12.2013 11:02:29: Chcete legraci? Tady je: http://www.vtipy.net/hodnotit-vtipy ohodnoť kvalitní vtipy smiley${1}smiley${1}
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.