Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

Topolánkova omluva

5.2.2008
Politici se mají chválit, spáchají-li něco dobrého. I kdyby to byla samozřejmost. Jsou totiž jako děti. Když je někdo pochválí, rozzáří se, a snad se příště budou i snažit...
Takže chválíme Mirka Topolánka, že se včera omluvil za nedělní rychlou jízdu. Nebyl by to však Topolánek, kdyby tu omluvu hned patřičně nerozpatlal. Omlouvá se prý jenom za to, že celou cestu neměl zapnutý majáček. Měl prý nárok na vrtulník, ale nevyužil ho, protože dálnice byla prázdná. Takže: omluva sice ano, ale správný český chlapák se přece pozná podle toho, že se neomlouvá zas tak moc.
Topolánek se mýlí. Vrtulník má sice k dispozici, ale platíme mu jej z daní pro případ, že by spěchal na pracovní jednání v den, kdy toho má tolik, že to prostě jinak stihnout nelze. Za tím samým účelem mu povolujeme i překročení rychlosti.
Jakou důležitou práci měl ale předseda vlády v neděli v Brně? Jel na tenis. Fandil. Poseděl na tribuně s Markem Dalíkem, který prý žádným jeho poradcem není. Být na tenise není ale ani psanou, ani nepsanou povinností premiéra. Návštěva sportovního utkání je rekreační aktivitou a politici to dělají mimochodem proto, aby byli vidět v televizi (ze které předtím Topolánek odjel).
Jsou to skoro takové banality a samozřejmosti, že by je chápalo i malé dítě. Co si ale počít, když je nechápe politik? Nezbývá než psát a říkat pořád dokola to samé. Jiný prostředek společenské sebeobrany ještě vymyšlen nebyl.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.