Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2008

Tři, co mají v radě být

21.3.2008
V záplavě trapasů a nočních můr, kterými citlivé lidi dusí česká politika, se přece jen občas objeví světélko naděje. Tou dobrou zprávou je jmenování Josefa Jařaba (kandidát zelených), Milana Uhdeho a Jiřího Presla (kandidáti ODS) do Rady ČT. Všichni tři jsou silnými osobnostmi a dobrými kandidáty.
Jařab je amerikanista (bývalý rektor PU a senátor), charismatický muž s velkým, světovým kulturním přehledem. Lékař Presl z organizace Drop in reprezentuje instituci, která se musela po celou dobu své existence prát s byrokraty a dogmatickými politiky. Bývalého disidenta a dramatika Uhdeho skutečně netřeba představovat. V jeho případě je tu ale přece jen podstatná skrvnka: jako člen rozhlasové rady se před dvěma lety zasazoval o postih redaktorů náboženského vysílání ČRo kvůli příspěvku, jenž kritizoval prezidenta Klause.
Je správné, že opoziční ČSSD neprosadila jediného kandidáta? Systémově jistě ne. Jenže sociální demokracie se v dobách Špidly chovala vůči ODS podobně a bratrství dvou velkých stran v dobách opoziční smlouvy bylo odpudivé. Potíž je ale v tom, že ČSSD navrhla kandidáty doslova nehorázné, partajní, politické a čisté vykopávky oposmlouvy: bývalého poslance Miroslava »cenzora« Kučeru, bývalého ministra Jaromíra Císaře a bývalou poslankyni Jitku Kupčovou, osobnosti vpravdě »nezávislé«. Dobře sociální demokracii tak.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.