Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN rozhovory

15. 2. 2008
Někdy se o něm říká, že je chameleon, každý jeho film je totiž hodně odlišný. Možná je to proto, že "rukopisem" autora oceňovaných filmů Je třeba zabít Sekala či Babí léto je jistá pokora vůči scénáři. V českých kinech bude mít zakrátko premiéru jeho nejnovější dílo - film O rodičích a dětech.
19. 10. 2007
Studoval práva ve Vídni i Štýrském Hradci a lesnictví v Mnichově. Spravoval rozsáhlý rodový majetek, podnikal, pomáhal pronásledovaným a utlačovaným, vedl kancelář československého prezidenta, ale s oblibou se označoval za "pouhého hospodského a hajného". Od ledna potomek starého šlechtického rodu, který na sklonku roku oslaví sedmdesátiny, řídí českou zahraniční politiku.
16.10.2007

GÁBOR DEMSZKY, dlouholetý primátor Budapešti:

4.10.2007

STANISLAV GROF, laureát letošní Ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97:

23. 6. 2007  
V českém kontextu minulých desetiletí nebylo běžné, aby někdo pronikl za hranice a dosáhl úrovně opravdu světové. Historičce a teoretičce fotografie Anně Fárové se to podařilo.
2. 5. 2007

070502_04a.jpg"Potěšilo mě, když bylo mé jméno zmíněno v souvislosti s prezidentskou kandidaturou," říká nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká v rozhovoru pro HN.

26. 1. 2007
Martin Rajniš patří mezi nejznámější české architekty, je držitelem mnoha ocenění. Podle jeho návrhu se právě dokončuje nová Česká bouda na vrcholu Sněžky, dům který se "svléká a obléká" podle počasí.
Posledni komentare
27.04.2015 11:36:00: Fotoobrazy starého umění smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
8. 11. 2006

Dánský předseda vlády Anders Fogh Rasmussen výrazně proměnil tamější politickou scénu. Liberální strana se pod jeho vedením stala nejsilnějším uskupením v zemi a odsunula sociální demokraty, kteří vládli v zemi od 20. let, na druhé místo.
Zatímco v české politice nikdo neví, co bude za pár měsíců, dánská vláda právě prosadila globalizační strategii, ve které jde o to, aby Dánsko bylo připraveno na to, co se ve světě bude dít za patnáct dvacet let. "Stanovili jsme si specifické a velice konkrétní cíle. Například více než 50 procent mladých lidí bude mít vysokoškolské vzdělání," uvedl Rasmussen.

30. 6. 2006

Tak široké rozpětí činností má na světě jen málo firem. Přes sto tisíc pracovníků nadnárodního koncernu ABB umí třeba vyrábět roboty, nejrůznější motory, postaví rafinérii nebo dodá cokoli pro elektrárnu.
V Česku ABB zaměstnává dva a půl tisíce lidí ve třech továrnách a jeho partnery jsou mimo jiné Transgas nebo České dráhy. Šéf koncernu Fred Kindle byl tento týden v Česku na inspekci. "Je třeba zajistit, jestli pokračujeme stejně dobře jako v minulých letech," řekl v rozhovoru pro HN Kindle.

1  
2  
3  
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.