Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN rozhovory

19. 5. 2006

Václav Havel se v jediném poskytnutém předvolebním rozhovoru výrazně politicky vymezil.
Od červnových voleb očekává změnu, podle něj by to však nemuselo znamenat odchod ČSSD do opozice. Sociální demokraté by podle jeho představ mohli zůstat u vlády další čtyři roky, ale v zásadně jiné koalici. V ní by bývalý prezident nejraději viděl Stranu zelených i SNK-ED.
Bývalý zakladatel Charty 77 a neformální vůdce někdejšího disentu zároveň pochybuje, že by dnešní KSČM byla "největším nebezpečím pro tuto zemi". Srovnává ji s někdejšími francouzskými či italskými komunisty. Větší nebezpečí vidí v jevu, který nazývá "kryptofašismem".

31. 3. 2006

Existuje spousta důvodů, proč mluvit právě s Kanaďanem Paulem Wilsonem, překladatelem, novinářem a hudebníkem. Umí skvěle česky, žil tu deset let a je dvorním překladatelem Václava Havla do angličtiny.

21. 11. 2005
Sedmnáctého listopadu jsem šmodrchal něco kolem muziky a o té demonstraci vůbec nevěděl. Někdo mi to pak zavolal, šli jsme se na to podívat...
 
4. 11. 2005
Reinhold Messner, pro horolezce a dobrodruhy všeho druhu živoucí legenda, navštívil před nedávnem Českou republiku. V Praze přednášel manažerům a sál v Kongresovém centru byl vyprodán, přestože vstupenka stála padesát euro...
14. 10. 2005
Jáchym Topol vydává svůj nový román nazvaný Kloktat dehet. V expresivním fantasmagorickém příběhu líčí, jak by to dopadlo, kdyby se Češi v roce 1968 rozhodli bránit invazním vojskům.
29. 7. 2005
Roman Koucký je jeden z nejzajímavějších a nejoceňovanějších českých architektů. Grand Prix Obce architektů dostal za posledních deset let již pomalu bezpočet - když to nebyla hlavní cena, bylo to ocenění nebo uznání v jednotlivých kategoriích. Jeho Mariánský most v Ústí nad Labem byl dokonce v internetové anketě časopisu Structural Engineering International oceněn jako jedna z deseti nejzajímavějších staveb světa 90. let minulého století.
Posledni komentare
23.03.2015 13:23:02: Klimatizace Brno: http://www.encofaservis.cz/ smiley${1}smiley${1}
27. 5. 2005
Herec, divadelní a filmový režisér, publicista, milovník folklóru a pro mnohé také aktivista Břetislav Rychlík sbírá se svými dokumenty všechna možná ocenění. Jeho poslední celovečerní dokument Kamenolom Boží vyhrál na plzeňském festivalu Finále hlavní cenu Zlatého ledňáčka a na mezinárodním festivalu Jeden svět získal Visegrádskou cenu.
13. 5. 2005  

Profesorka Jaroslava Janáčková je vědeckou redaktorkou kritického vydání korespondence Boženy Němcové. Její druhý svazek právě vyšel v Nakladatelství Lidov noviny.

15. 4. 2005  
Jako exprezident jsem zatížen - a už navždy zřejmě budu - spoustou ohledů a nutností se diplomatičtěji vyjadřovat. Už se nikdy nebudu moci tak úplně volně a svobodně vyjadřovat, jako kdybych nepodstoupil prezidentskou dráhu.
11. 2. 2005  

Odstupující člen bankovní rady a vrchní ředitel ČNB

1  
2  
3  
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.