Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

RESPEKT.CZ

Kdo přidává důchodcům?

28.8.2008
Volební billboardy ODS, která tvrdí, že od srpna přidá důchodcům pět set korun, by se mohly přihlásit do soutěže o největší předvolební stupiditu, se kterou může soutěžit jen Grossův billboard: „Myslím to upřímně.“ Lze obzvláště ocenit, jak šťastný má důchodce na billboardu výraz a jaké má čisté a vyžehlené zahradnické montérky. Celé je to vkusné asi jako bavorský balkón s květinovými truhlíky nebo reklama na Hornbach.

Hlavní česká pravicová strana se tváří jako by snad snášela seniorům z nebe jakýsi milodar, jakoby platila důchodce ze své vlastní stranické pokladny. Ve skutečnosti je to tak, že důchodce pochopitelně platíme my všichni ze svých daní.

Další věc je, že vzhledem k nepříliš příznivému vývoji inflace mají důchodci na toto zvýšení nárok a není to ze strany politiky vlastně vůbec žádný milodar.

A nakonec je tu fakt, že máme koaliční vládu a o tom, že se zvýší důchodcům důchody nerozhodla ODS, ale celá koaliční vláda. Je určitým syndromem doby, že to, že se ODS chvástá cizím peřím nevadí ani lidovcům, ani zeleným (alespoň se autor glosy o jejich výhradách nedozvěděl). Nevadí to ani šéfovi státní pokladny Miroslavu Kalouskovi (je ještě vůbec ve straně lidové nebo už vstoupil do ODS?) ani „sociálně citlivému“ Jiřímu Čunkovi ani poslancům či ministrům ze strany zelených.

Se závěrem je autor tentokrát rozpolcen. Rebelové ze strany zelených kritizují Bursíkovo vedení, že si nechá od ODS všechno líbit. Zde je tedy malý hezký příklad. Na straně druhé je celý billboard tak hloupý a ubohý, že z něj vyvodí správný závěr i ta méně inteligentní část populace. Možná je lepší nechat naši českou sociálně soucitnou pravici, tedy ODS, ať se sama vykoupe v tom, co si navařila.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.